Špeciálna ponuka na zadnej nápravy Peugeot 206 -157 days, -4h, -21min, -23s Viac

Shopping cart
0.00 €

 

ZADNÁ NÁPRAVA

Čo je zadná náprava a na čo slúži

Zadná náprava Peugeot PartnerZadná náprava je systém zavesenia zadných kolies, používaný najmä vo vozidlách Peugeot, Citreon a Renault. Je to pomerne zložitý systém, skladajúci sa z niekoľkých prvkov, ako sú priečne nosníky, ľavý a pravý čap, ihlové ložiská, vahadla, pružiny a mnoho ďalších. Všetky tieto diely ovplyvňujú naše pohodlie a tiež bezpečnosť.

Vo vozidlách Citroen – Picasso, Saxo, Xsara, Berlingo a Peugeot – Partner, 106, 206, 306, alebo Renault – Laguna, Megane, Scenic a Kangoo sa zavesenie môže rôzne líšiť, majú však spoločnú koncepciu. Ložiská sú chránené pomocou tesnenia, ktoré sa vďaka opotrebovaniu časom uvoľní, poškodí a tým stratí tesniacu schopnosť. Do systému sa dostane voda, nečistoty a korózia začne poškodzovať jednotlivé časti. To potom vedie k reťazovej reakcii a diel sa skôr alebo neskôr poškodí. Neodporúča sa teda zanedbávať akékoľvek príznaky poškodenia zadnej nápravy.

Zásadná chyba je vyčkávať a podceniť príznaky. Väčšina ľudí tento problém práve podceňuje, keďže nie je hneď viditeľný a počuteľný. Korózia má tendenciu sa rozrastať a skôr alebo neskôr vyplní mikroskopické medzery a zbaví komponenty vôle, tým sa časti znehybnia.

Francúzske vozidlá sú známe najmä pre ich vysoký komfort, pohodlné riadenie, dobrú priľnavosť k vozovke a jemné zavesenie, za to sú zodpovedné práve zadné nápravy týchto automobilov. Ako takmer každý komponent automobilu je zadná náprava vystavená vysokej námahe, poveternostným podmienkam, kvalitou vozoviek, používaním, preťažovaním a tak ďalej. Avšak vďaka profesionálnej renovácii zadnej nápravy je tento problém ľahko riešiteľný.

Na všetky naše produkty ako sú zadná náprava:

Poskytujeme záruku 2 roky a navyše bez obmedzenia najazdených kilometrov.