Špeciálna ponuka na zadnej nápravy Peugeot 206 -155 days, -13h, -30min, -24s Viac

Shopping cart
0.00 €

Kde by sme mali začať pri výbere zadnej nápravy?

Výber zadnej nápravy

Výber zadnej nápravy

Najprv by sme si mali overiť, akým typom zadných bŕzd je naše auto vybavené – bubon alebo kotúč, a či má naša vozidlo ABS. Nosník u verzie bez ABS nemá vyvŕtané otvory pre senzor ABS. V prípade použitia kotúčových bŕzd budú rozdielom v konštrukcii nápravy kratšie čapy kolies. Typ použitej karosérie môže tiež ovplyvniť skutočnosť, či je naším vozidlom hatchback, kombi, kupé alebo kabriolet.

Má veľkosť motora nejaký vplyv na voľbu zadnej nápravy?

Určite si mnoho zákazníkov môže myslieť, že zadná náprava je závislá od objemu motora. Je pravda, že náprava ovplyvňuje niekoľko komponentov, napríklad brzdy a tlmiče. V prípade motora môže mať vplyv iba ak máte športovú verziu, ako je VTS S16 XS Rc. Nosníky športových vozidiel alebo dvojdverových automobilov majú rôzne nastavenia súvisiace s výškou vozidla. V niektorých prípadoch majú športová verzia ako RC alebo VTS nainštalované torzné tyče s väčším priemerom, takže vozidlo spĺňa požiadavky užívateľa na typickú športovú jazdu.

Ako poznám, ktorú nápravu potrebujem?

Kohokoľvek by mohla odradiť nutnosť ľahnúť si pod auto a hľadať potrebné detaily. Samozrejme môžeme ísť do dielne, kde vám mechanik povie, ako si vybrať. Ak to bohužiaľ nie je možné skontrolovať v dielni, navrhneme, ako to urobíte sami, v štyroch jednoduchých krokoch. Prvým spôsobom je rozpoznať brzdy – kotúčové alebo bubnové – hneď po demontáži kola. Potom skontrolujeme, či je vozidlo vybavené ABS. Ak áno, mali by sme ľahko vidieť malý senzor na zadnej strane brzdy. Informujeme predajcu o verzii karosérie automobilu a o tom, či sa základňa našej nápravy podobá rúrke, alebo či ide o lichobežníkový profil.

Ak máte akékoľvek pochybnosti, navštívte naše webové stránky. Radi zodpovieme všetky vaše otázky.

Blog
Predchádzajúce
Kde by sme mali začať pri výbere zadnej nápravy?
Ďalšie
KEDY VYMENIŤ SPOJKU?